default logo

ŞERİFE İNCİ EREN

 

şerife eren

Şerife İnci Eren

Nazilli’de doğan Şerife İnci Eren ilk, orta ve lise eğitimini İzmir Özel Çamlaraltı Lisesi’nde tamamladı. ABD Rider University’de üniversite hayatına başlayan Eren, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü ve Temel Bilimler Fakültesi, Eğitim Bölümü’nden mezun oldu.

İş yaşamına Jantaş A.Ş. de başlayan Eren, finans, dış ticaret, insan kaynakları ve halkla ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerini yaptı. Daha sonra İnci Holding şirketlerinden Cidaş A.Ş. ve İnci Sigorta Ltd. Şirketi’nin genel müdürlük görevlerini üstlendi. İnci Holding ve İnci Akü YK Başkanlığı ile Aile Konseyi ve Aile Meclis Başkanlığı görevlerini de yapmış olan Eren, halen İnci Holding YK Üyeliği ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı YK Başkanlığını yapmaktadır.

İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu (İEKKK) / 2012 toplantı başkanlığını yapmış olup, kurucusu olduğu Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) başkanlığını sürdürmektedir. Halen Uluslararası FBN (Family Business Network) organizasyonunda Yön. Kur. Üyesidir. Ege Serbest Bölge Kullanıcılar Derneği kurucu üyesi, Boğaziçi Mezunları Derneği (BÜMED), Atatürkçü Düşünce Derneği / Konak, Kültürpark Tenis Kulübü, Göztepe Soroptimist Kulübü ve Türk Amerikan Dernekleri’ nin (TAD) de üyesidir. Kitapsever Yahoogroups kurucu ve moderatorüdür. Tenis, yüzme ve bisiklet en sevdiği sporlar olup, doga fotografı çekmek hobileri arasındadır.
2000 yılında Dünya Gazetesi “Yılın Başarılı iş kadınları” ödülünü, 2008 Lions Kulüpleri “Melvin Jones Dostluk” büyük ödülünü ve Özel Çamlaraltı Lisesi’nin “VIII. Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar” ödülünü, 2014 yılında Kültürpark Tenis Kulübü’nün “İzmir ‘den topluma uzanan 5 kadın eli” ödülünü almıştır.

Şerife İnci Eren, Pakistan İzmir Fahri Konsolosu, makine yüksek mühendisi, iş adamı Cahit Yaşar Eren ile evli olup, bir kız, bir erkek evlat ve 1 torun sahibidir, İngilizce bilmektedir.