default logo

KORAY TULGAR

Koray_Tulgar_Web

KORAY TULGAR

2009 Yılından beri Bayraktar Holding bünyesinde Üst Düzey Yönetici olarak çalışmaktadır.

2001-2009 yılları arasında Kar Enstitüsü’nün (KARE) Genel Müdürlüğü yapmıştır. Koray Tulgar daha önce profesyonel olarak Romanya’da Banco Turco Romana (BTR)’de Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı, Pamukbank’ta Mali Kontrol ve Planlama Müdürlüğü, Bayındır Holding bünyesinde Finans Direktörlüğü ve çeşitli firmalarda Yönetim Kurulu üyeliği, İrlanda’da Pamuk Financial Service Center Genel Müdürlüğü yapmıştır.

İsviçre kökenli Dynargie Yönetim Geliştirme ve Danışmanlık Grubunda çalışmaları sırasında uluslararası firmalara Yönetim Danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

Koray Tulgar, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezundur (1987) ve devlet bursuyla gittiği İngiltere’de University of  Wales’de Bankacılık ve Finansman üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Türkiye Bankalar Birliği tarafından Ticari Bankalarda Aktif Pasif Yönetimi isimli kitabı, Alfa Yayınları’ndan çıkartılan “Kar Artırma Yöntemleri”,  “Mustafa Kemal Şirket Yönetseydi” ve “Yönetim Tabletleri” isimli kitapları da bulunmaktadır.

Tulgar, evli olup Somay’ın babasıdır.